SANT’ ANTIMO

Marka:

Varieteti: Sangiovese
Alkooli: 13.5%
Temperatura e servirjes: 18-20°C

Karakterizohet nga aroma e luleve te kuqe por qe le te kuptohet
dhe nje arome e lehte druri. Shije e ekuilibruar, e lehte, e mire
dhe qe zgjat. Shoqerohet ne menyre perfekte me mishin e kuq, roston
dhe barbekju, sipas tradites Italiane. Eshte nje shoqeruese perfekte
me djatherat si pecorino, parmigiano reggiano.

i interesuar?

I have read and accepted your terms and conditions and privacy policy

Kategoria: Product ID: 1696