Montepulciano D’Abruzzo D.O.C

Marka:

Varieteti: Montepulciano
Ngjyra: E kuqe intensive
Alkooli: 12.5% vol
Temperatura e servirjes: 16 °C

Karakterizohet nga shije e thate, me ereza, e vazhdueshme dhe mjaft aromatike.
Shoqerohet me djathe te stazhionuar, mish i pjekur ne skare, lloje te ndryshme supash.
Bordolese 0.75 lit.

i interesuar?

I have read and accepted your terms and conditions and privacy policy

Kategoria: Product ID: 1249