Brunello di Montalcino

Marka:

Varieteti: Sangiovese
Alkooli: 13.5%
Temperatura e servirjes: 18-20°C

Karakterizohet nga arome lulesh, intensive dhe elegante, me ere drize dhe myshku.
Shija eshte e forte, e nxehte, e thate por jo shume, shije e kendshme, e gjalle,
harmonike dhe e vazhdueshme. Shoqerohet ne menyre perfekte me mishin e kuq, roston
dhe barbekju, sipas tradites Italiane. Eshte nje shoqeruese perfekte me djatherat
si pecorino, parmigiano reggiano.

i interesuar?

I have read and accepted your terms and conditions and privacy policy

Kategoria: Product ID: 1693