Amarone della Valpolicella Classico “Croce del Gal” BLACK LABEL

Marka:

Varieteti: Corvina, Corvinone, Rondinella, Croatina
Ngjyra: e kuqe rubini intensive
Vjeterimi: 48 muaj ne fuci lisi francez
Temperatura e servirjes: 18 °C
Alkooli: 17%

Karakterizohet nga shije intensive, e plote, por edhe elegante ne te njejten kohe.
Me nje butesi te ngrohte me tanina te mendafshta, me notat e qershise dhe frutave
te thata. Shoqerohet me pasta, mish te kuq dhe mish gjahu. Eshte perfekte per djath
te stazhonuar dhe çokollate fondente.
Sant’Ambrogio di Valpolicella (Verona)

i interesuar?

I have read and accepted your terms and conditions and privacy policy

Kategoria: Product ID: 1286