TERRE SICILIANE NERO D’AVOLA-SYRAH IGT TORRE ARETUSA

Brand:

VARIETETI I RRUSHIT: 50% Nero D’Avola 50% Syrah
VJETERIMI: Fuci inoxi
ALKOOLI: 14% Vol
TEMPERATURA E SERVIRJES: 15-18°C

KARAKTERISTIKAT: Ngjyre e kuqe e thelle rubini me reflekse viole, arome komplekse ,
intensive dhe e vazhdueshme me ndjesine e manaferrave te kuqe dhe irisit. Shije e shkelqyer e
perzierjes se manaferrave, boronices dhe stafidhes.
USHQIMI I SYGJERUAR: mish i pjekur ose i zier ngadale, djathera te stazhionuar
(parmiggiano), mish gjahu, e persosur me geshtenja te pjekura.

i interesuar?

I have read and accepted your terms and conditions and privacy policy

Category: Product ID: 1524